Gréckokatolícka cirkev
farnosť Torysky
filiálka Nižné Repaše

Kto má pravú Božiu slobodu, nestráca radosť a pokoj srdca.
Sv. František Saleský


hwww.lifenews.sk

Vyveska

www.kumran.sk

www.magnificat.sk

www.forumzivota.sk

spz.pavolmaria.org

www.cbreurope.sk

www.instituteofleoxiii.org


Kto je skutočný diabol - Páter Amorth

Boh stvoril všetko mimo času a priestoru. Stvoril anjelov, dokonalé a slobodné bytosti. Jeden z nich, hovorí sa, že ten najkrajší, zneužil svoju slobodu proti Bohu. Skrátka, vzbúril sa proti nemu. Volá sa satan a Biblia ho nazýva „diabol“.

Raz som z jednej osoby vyháňal diabla, ktorý ju posadol. Nepatril k tým najsilnejším.
„Prečo neodídeš?“ opýtal som sa.
„Lebo ak odídem, satan ma potrestá,“ odvetil.
V satanovom svete vládne nenávisť. Zlí duchovia sa navzájom nenávidia a ich hierarchia je založená na terore.

Páter Amorth, uznávaný vatikánsky exorcista, nám bližšie predstavuje diabla, jeho účinkovanie vo svete, jeho prejavy, ale aj to, ako sa od neho oslobodiť, aké sú proti nemu najúčinnejšie zbrane a ako o ňom rozprávať s deťmi.Odpustenie, Uzdravenie rán srdca - Jim McManus, Stephanie Th

Uzdravenie rán srdca.


Jim McManus ako katolícky kňaz a Stephanie Thorntonová ako psychologička napísali veľmi zaujímavé dielo o téme, ktoré sa donedávna pokladala len za doménu náboženstva. Ich pohľad na odpustenie je komplexný - zahŕňa poznatky vedy aj viery.

Čo je však pre čitateľa asi najdôležitejšie, v tejto knihe nájde opis cesty odpustenia od sebaobviňovania cez hnev a možno aj nenávisť, cez rolu obeti k akceptácii a uzdraveniu vnútorných rán, ktoré nám niekto spôsobil svojím slovom či konaním. Alebo ktoré sme si spôsobili sami vlastnými zlyhaniami.

Je dôležité vedieť, že odpustiť je moje právo, ktoré neospravedlňuje vinníka, ale prináša pokoj a uzdravenie do môjho vnútra...Kazateľnica život - Marián Kuffa

V nebi nájdeš prostitútky, vrahov aj zlodejov

 

Príbehy, ktoré rozpráva farár Marián Kuffa, počúvajú všetci so zatajeným dychom. Netreba ich prikrášľovať ani vylepšovať. Sú zo života a sú pravdivé a reálne; také, aké sa stali. Často priame i tvrdé, no vždy láskavé. Naplnené mottom, ktoré si farár Kuffa napísal v roku 1992 a nájdete ho na žakovskej fare aj dnes:

„Milujte ľudí takých, akí sú; čím menej si to zaslúžia, tým viac ich milujte. Nemilujte ich podľa veľkosti ich zásluh, ale podľa veľkosti ich potrieb!“

 

Príbehy v knihe boli uverejnené na portáli www.cestaplus.sk. Tam nájdete aj ďalšie príbehy a zážitky farára Mariána Kuffu.

 

Témy sú v knihe rozdelené do štyroch častí: 

 

O Cirkvi: 

My kresťania nežijeme tak, ako by sme mali

 

O láske, manželstve a rodine:

Žiadostivosť hrabe k sebe a láska tlačí od seba

 

O pokore a pýche:

Mýtnici a hriešnici nás predbehnú do Božieho kráľovstva

 

O živote na fare v Žakovciach:

Za nesmrteľnú dušu sa oplatia všetky kopance


Francine Riversová - Šarlátová niť

Príbeh dvoch žien, ktorých osudy spojí roztrhaný denník. Obe zápasia s Bohom, so svojimi manželmi, ba aj samy so sebou, až kým sa neocitnú v náručí toho, ktorý ich bezvýhradne miluje. Keď Sierra objaví ručne šitú prikrývku a denník svojej dávnej príbuznej Mary Kathryn McMurrayovej, zistí, že ich životy sa na seba prekvapivo ponášajú. Hoci žijú v rozdielnych storočiach a za odlišných podmienok, často čelia podobným problémom. Sierra sa vďaka príkladu Mary Kathryn naučí prijať bezpodmienečnú lásku Boha a jeho plán.

Francine Riversová napísala niekoľko desiatok románov a získala množstvo ocenení vo svete. Jej príbehy priťahujú človeka k Bohu. S manželom Rickom žije v severnej Kalifornii. Francine je autorkou i úspešných románov Vykúpená láska a Dieťa zmierenia, ktoré si aj na Slovensku našli tisícky čitateľov.


Elias Vella - Mária-Dokonalá žena

Moja matka zomrela pred mnohými rokmi.
Nemám matku!
Mojej matke na mne nikdy nezáležalo. Jej kariéra bola dôležitejšia ako ja.
Nemám matku!
Moja matka nás opustila,keď sme boli malí. Utiekla z domu s iným mužom.
Nemám matku!
Moja matka mala vždy radšej mojich súrodencov, než mňa. Cítil som sa nemilovaný.
Nemám matku!
Zistil som,že keď bola moja matka tehotná, snažila sa ma potratiť.
Nemám matku!


Pri čítaní tejto knihy som mal pocit, že sa neustále zaplietam do podobných, ba rovnakých detailov o Márii a len ťažko si o nej poskladám celý obraz.Nie je to pravda. Na záver sa mi pred mojím vnútorným zrakom vynorila postava dokonalej ženy: Božej, mojej aj tvojej matky.Dnes je Utorok 26.septembra 2017.
Dnes oslavuje meniny Edita
Zajtra oslavuje meniny Cyprián

Najbližšie liturgie:
Torysky
Streda o 8:00 hod

Nižné Repaše
Streda o 17:00 hod