Gréckokatolícka cirkev
farnosť Torysky
filiálka Nižné Repaše

Až v nebi sa dozvieme, čo sme dlžní chudobným za to, že nám pomohli lepšie milovať Boha.
Matka Tereza


http://www.sviecka.forumzivota.sk/

hwww.lifenews.sk

Vyveska

www.kumran.sk

www.magnificat.sk

www.forumzivota.sk

spz.pavolmaria.org

www.cbreurope.sk

www.instituteofleoxiii.org


LUX communication má filmovú novinku - Matka Sedembolestná

Bratislava 18. augusta (TK KBS) "Matka Sedembolestná" - je názov nového dokumentárneho filmu z produkcie LUX communication. TV LUX ho odvysiela v premiére pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie, ktorý slávime 15. septembra. Novinka, ktorá vznikala rok, približuje históriu a rôzne aspekty úcty k Sedembolestnej Panne Márii, patrónke Slovenska. Popretkávaný je svedectvami, archívmi či umeleckými stvárneniami Božej Matky. Režisérom filmu je Marek Poláček. Za kameru a strih zodpovedal Lukáš Straka. Dramaturgom filmu je Dušan Lechan, produkcii sa venujú Martuin Lišhák a Tomáš Straka.

Štáb LUX communication na projekte odpracoval vyše 900 hodín. „Pôvodne sme chceli film vyrobiť už minulý rok a kratší, ale téma bola taká bohatá, že čím sme sa do problematiky hlbšie vnárali, tým sme objavovali ďalšie nové a zaujímavé veci. Na projekte spolupracovalo vyše 50 ľudí a 25 organizácií či spoločenstiev. Film finančne podporila Konferencia biskupov Slovenska zo zbierky na katolícke masmédiá a Televízia Lux. Nakrúcali sme na 20 rôznych miestach, len v samotnom Šaštíne bol náš štáb až osemkrát," hovorí producent Martin Lišhák.

"Naši predkovia od nepamäti vzývali Pannu Máriu ako svoju Ochrankyňu, Pomocnicu a Orodovnicu. Úcta k Preblahoslavenej Panne bola rozšírená už za čias Veľkomoravskej Ríše, Uhorské kráľovstvo sa nazývalo aj ako Regnum Marianum – Mariánske kráľovstvo. Dodnes nenájdeme vo svete krajinu, kde by bolo na takom malom území toľko mariánskych pútnických miest, kostolov a kaplniek zasvätených Panne Márii, ako práve na Slovensku (až 1762)," spomína režisér Marek Poláček.

Film vychádza aj na DVD vo vydavateľstve LUX (viac informácií získate na adrese: www.lux.sk, telefónnom čísle: 02 6020 2720 alebo e-mailovej adrese: vydavatelstvo@lux.s). DVD obsahuje 46 minút bonusov, napríklad celú kázeň pápeža Jána Pavla II., ktorú predniesol 1. júla 1995 v Šaštíne, videoklip Salve Regina v prevedení mníchov cisterciánov z rakúskeho kláštora Heiligenkreuz so slovenskými titulkami, poézia Š. Sandtnera na tému Bolestná Matka či svedectvá.


Text zverejneny na internetovej stranke TK KBS (tkkbs.sk) http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20150818023


Uverejnené: 19.08.2015


TV LUX odvysiela záznam z diskusie s líderkou referenda v Chorvátsku

Bratislava 19. januára (TK KBS) Televízia LUX odvysiela záznam z verejnej diskusie s líderkou úspešného chorvátskeho referenda doktorkou Željkou Markić. Záznam odvysiela v utorok 20. 1. 2015 o 20:40 h a v repríze vo štvrtok 22. 1. 2015 o 9:10 h. Diskusia sa uskutočnila v nedeľu 18. januára 2015 v Univerzitnom pastoračnom centre v Bratislave.

Doktorka Markić aj so svojím spolupracovníkom Ivanom Munjinom prišla na Slovensko na pozvanie Aliancie za rodinu s cieľom vysvetľovať dôležitosť referenda chrániaceho deti a rodinu. V Chorvátsku sa referendum konalo 1. decembra 2013 a obsahovalo 1 otázku: „Ste za to, aby ústava Chorvátskej republiky bola doplnená o ustanovenie definujúce manželstvo ako zväzok medzi mužom a ženou?“ Na jeho zvolanie organizácia „V mene rodiny“ v krajine s 3,7 miliónmi voličov za pomoci dobrovoľníkov vyzbierala v priebehu 2 týždňov takmer 750 000 podpisov. Väčšina zúčastnených voličov v referende hlasovala za prijatie uvedeného dodatku.

Návšteva doktorky Markić je prvou zo série zahraničných návštev osobností aktívnych v ochrane rodiny a manželstva pred referendom, ktoré sa na Slovensku uskutoční 7. 2. 2015.
Televízia LUX je slovenská katolícka televízia, ktorá spustila samostatné vysielanie v roku 2008 prostredníctvom satelitu a káblovej televízie. Jej ambíciou je budovať na Slovensku televíznu alternatívu, prostriedok šírenia pokoja, povzbudenia a hodnôt.

TK KBS informovala Eva Hrešková


Text zverejneny na internetovej stranke TK KBS (tkkbs.sk) http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20150119034

Uverejnené: 21.01.2015


I.ročník cyklistickej túry NIžné Repaše-Blažov

Srdečne vás pozývam na I.ročník cyklistickej túry Nižné Repaše-Blažov, ktorý sa uskutoční dňa 8.5.2014. Túto cyklistickú túru robíme v spolupráci s farnosťou Levoča. Začiatok je o 9.30 hod na rázcestí za Nižnými Repašami pri kaplnke. Môže prísť každý kto chce a zvládne túto trasu - samozrejme je potrebné mať bicykel a prísť na ňom. Zoberte si so sebou aj občerstvenie na túto cyklotúru. A nezabudnite si vziať do batôžka aj dobrú náladu. Tešíme sa na vás a zároveň prosíme aj za modlitby za zdarný priebeh tejto cyklotúry a za dobré počasie. Neváhajte a príďte...

o.Marián Sterančák

Uverejnené: 03.05.2014


Aktivity Centra pre rodinu Sigord 2014Kurz prípravy na manželstvo

16. 1 – 19. 1. 2014 - Ak sa chystáte na svoj svadobný deň, alebo o ňom ešte len uvažujete, ak máte plnú hlavu predsvadobných príprav, alebo sa okolo svadobných salónov ešte len prechádzate, urobte pre vašu spoločnú budúcnosť ešte niečo, čo váš vzťah posilní. Dajte vašej vysnívanej svadbe ešte jedno kritérium – kvalitnú prípravu. Viac sa o kurze prípravy na manželstvo môžete dozvedieť na www.domanzelstva.sk. Príspevok na osobu je 60€.

Kurz Rút

31.1. – 2. 2. 2014 - Ide o evanjelizačný kurz pre manželov, ktorého zmyslom je posilniť, oživiť a uzdraviť vzťah manželov prostredníctvom poznania a obrátenia sa k plánu Boha pre kresťanské manželstvo. Príspevok je 80€ na manželský pár.

Prázdninový týždeň pre rodiny s deťmi

5.3. – 8.3.2014 – Pozývame Vás prežiť čas jarných prázdnin v Centre pre rodinu na Sigorde, v spoločenstve ďalších rodín. V rámci programu prázdninového týždňa sme pre Vás pripravili program naplnený zábavou a rôznymi voľnočasovými aktivitami nielen pre deti. Taktiež je pripravený čas rodinnej modlitby, duchovného slova, či filmové večery. Príspevok na rodinu je 120 EUR.

Kurz Rút

21.3. – 23. 3. 2014 - Ide o evanjelizačný kurz pre manželov, ktorého zmyslom je posilniť, oživiť a uzdraviť vzťah manželov prostredníctvom poznania a obrátenia sa k plánu Boha pre kresťanské manželstvo. Príspevok je 80€ na manželský pár.

Kurz Samuel

25.4. – 27. 4. 2014 - Výchova detí je zaiste jedným veľkým umením a tým najlepším vychovávateľom je Boh, ktorý nám deti daroval. Výchova teda spočíva v zodpovednom odovzdávaní viery vlastným deťom. Ide o to ako neprekaziť Bože zámery s našimi ratolesťami. Kurz Samuel Vám pomôže plnšie porozumieť výchove a odovzdávaniu viery deťom na princípoch Božieho Slova. Cieľom je posilnenie, obnova a uzdravenie v oblasti vzťahov rodičov s deťmi. Príspevok je 80€ na manželský pár.

Kurz Rút

23.5. – 25. 5. 2014 – Ide o evanjelizačný kurz pre manželov, ktorého zmyslom je posilniť, oživiť a uzdraviť vzťah manželov prostredníctvom poznania a obrátenia sa k plánu Boha pre kresťanské manželstvo. Príspevok je 80€ na manželský pár.

Uverejnené: 25.12.2013


Plán víkendových a prázdninových aktivít CVČ v Juskovej Voli na šk. rok 2013/2014

2014

Január2.-5. Tábor sv. prvomučeníka Štefana. Zimný pobytový tábor pre deti od 9 do 13 rokov.10.-12. AŠAD - archieparchiálna škola animátora dobrovoľníka

Kurz FILIP. Je tvoj kresťanský život skôr len tradíciou zdedenou po rodičoch alebo povinnosťou? Príď a zaži stretnutie s milujúcim Bohom a svojím Spasiteľom. Alebo túžiš prehĺbiť svoje kresťanské základy a viac sa otvoriť Svätému Duchu? Príď a pokojne pozvi aj svojich neveriacich kamarátov! /Mgr. Peter Lipták & tím/ (veková kategória účastníkov je 14 rokov a vyššie).

17. -19. Nová evanjelizácia v teológii bl. Jána Pavla II – víkendovka predovšetkým pre tých, ktorých srdce je zapálené pre evanjelizáciu (kňazov, bohoslovcov, lídrov spoločenstiev, ale aj pre všetkých túžiacich po spoznaní Ježiša Krista)

Lektorom bude o. Jan Kruczynsky z Polska, riaditeľ Centra pre novú evanjelizáciu. Ma velmi bohate zivotne skusenosti, spolupracoval s o. Blachnickým zakladateľom hnutia Svetlo - taktiež s papezom Janom Pavlom II. , ešte keď bol biskupom v Poľsku

17.-19. Kurz vodcov nealko-zabavy

Tématika: Kurz predstavuje metódy a formy práce vodcu počas príležitostných zábav. Počas kurzu bude ponúknutý scénar zábavy svadobnej, alebo inej podľa požiadavky účastníkov.

Každý učastník dostane pracovné materiály a certifikát o absolvovaní kurzu.

Cieľová skupina: Osoby, które chcú spoznať prácu vodcu a naučiť sa ju.

Vedúca kurzu: Katarzyna Owczarek a...

Výstroj: Slávnostné oblečenie a hudobné nástroje (ak na ne hráme).

Cena: ... (zahŕňa účasť, ubytovanie a stravu, materiály, certifikát)

24.-26. Víkend v Bárke na tému ... – vzdelávaco - relaxačné podujatie pre deti a mládež z protopresbyterátu Prešov a Sabinov (veková kategória účastníkov je od 9 do 30 rokov).

Február

31. január -02. Víkend v Bárke na tému ... – vzdelávaco - relaxačné podujatie pre deti a mládež z protopresbyterátu VT-mesto a Vt-Hanušovce (veková kategória účastníkov je od 9 do 30 rokov).07. - 09. AŠAD - archieparchiálna škola animátora dobrovoľníkaZBAV NAS ZLÉHO – BOJ (o. Jozef Mareta) Pokračovanie kurzu Zbav nás Zlého. Ako účinne bojovať so Zlým duchom. (veková kategória účastníkov je od 14 do 30 rokov).21. - 23. EVANJELIZÁCIA V BOŽEJ MOCI - Ak túžiš, aby ľudia mohli spoznať Ježiša, ak ti leží na srdci spása ľudí a chcel by si sa dozvedieť viac o tom ako Ježiša ohlásiť, ako hovoriť ďalším, čo urobil v tvojom živote, príď. Keďže evanjelizácia nie je len odovzdávanie informácií, ale ako Božie Slovo hovorí v Rim 1,16 "evanjelium je Božou mocou na spásu" budeme sa modliť, aby ťa Duch Svätý vystrojil svojou mocou do tejto služby./Mgr. Peter Lipták & o. Slavomír Palfi/

Marec28.február – 02. Víkend v Bárke na tému ... – vzdelávaco-relaxačné podujatie pre deti a mládež z protopresbyterátu VT-Čemerné , Hanušovce(veková kategória účastníkov je od 9 do 30 rokov).FÓRUM SLUŽOBNÍKOV MLADÝM formačný víkend pre mladých ktorí slúžia mladým (stretnutie animátorov z rôznych spoločenstiev). o. Milan Zaleha

V rámci Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku existuje viacero iniciatív, hnutí a spoločenstiev, ktoré sa venujú službe mládeži. Niet pochybnosti o tom, že všetky naše aktivity prinášajú požehnané ovocie. Sme však presvedčení, že to požehnanie a aj ovocie by bolo väčšie, keby sme pri tom viac spolupracovali, keby sme menej vnímali tých druhých ako konkurenciu a naučili sa tešiť z ich darov a vedeli si navzájom slúžiť.Aby sa to mohlo stať, je potrebné, aby sme sa stretli, spoznali, odhodili predsudky a spoločne snívali sny, ktoré má Boh so svojim ľudom. Fórum služobníkov mladým chce byť takouto platformou stretnutia. Ak Ťa Boh volá k službe mladým, prijmi jeho pozvanie.07. - 09. AŠAD - archieparchiálna škola animátora dobrovoľníka21. - 23. Víkend v Bárke na tému ... – vzdelávaco-relaxačné podujatie pre deti a mládež z protopresbyterátu Bardejov a Hrabské (veková kategória účastníkov je od 9 do 30 rokov).

Apríl4. – 6. ZBAV NAS ZLÉHO – BOJ (o. Jozef Mareta) Pokračovanie kurzu Zbav nás Zlého. Ako účinne bojovať so Zlým duchom. (veková kategória účastníkov je od 14 do 30 rokov).11. – 13. AŠAD - archieparchiálna škola animátora dobrovoľníka26. SOBOTA S O. ARCIBISKUPOM V PREŠOVE

Máj01. máj ARCHIEPARCHIÁLNY ŠPORTOVO - TURISTICKÝ DEŇ02. - 04. Kurz Filip. Je tvoj kresťanský život skôr len tradíciou zdedenou po rodičoch alebo povinnosťou? Príď a zaži stretnutie s milujúcim Bohom a svojím Spasiteľom. Alebo túžiš prehĺbiť svoje kresťanské základy a viac sa otvoriť Svätému Duchu? Príď a pokojne pozvi aj svojich neveriacich kamarátov! /Mgr. Peter Lipták & tím/ (veková kategória účastníkov je 14 rokov a vyššie).09. -11. AŠAD - archieparchiálna škola animátora dobrovoľníka16. -18. Víkend v Bárke na tému ... – vzdelávaco-relaxačné podujatie pre deti a mládež z protopresbyterátu Humenné a Snina (veková kategória účastníkov je od 9 do 30 rokov).23. -25. Víkend v Bárke na tému ... – vzdelávaco-relaxačné podujatie pre deti a mládež z protopresbyterátu Stará Ľubovňa a Orlov (veková kategória účastníkov je od 9 do 30 rokov).

Jún30. máj – 01. AŠAD - archieparchiálna škola animátora dobrovoľníka06. – 08. Víťazstvo v Kristovi - Ježiš svojím učeníkom povedal: "Vo svete máte súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet" (Jn 16,33). Áno, skutočne život je plný výziev, bojov a niekedy aj súžení, ale vďaka Kristovi môžeme v tomto všetkom obstáť a dokonca víťaziť ako povedal apoštol Pavol: "Vďaka Bohu, ktorý nám vždy dáva víťazstvo v Kristovi" (2Kor 2,14). Ak chceš začať žit takýto víťazný život, príď. /Mgr. Peter Lipták & špeciálny hosť/Príprava dobrovoľníkov na Letné stretnutia J. Voľa 2014 - pracovno-formačné sústredenie animátorov a zodpovedných za jednotlivé turnusy Letných stretnutí mládeže Juskova Voľa 2014

13.-15. BÁRKAFEST 2014 gospelový festival

Stretnutie mládeže Juskova Voľa 2014

1. turnus: 06.07. – 11.07. 2014 (9 -11 r )

2. turnus: 13.07. – 18.07. 2014 (15-17r)
3. turnus: 20.07. – 25.07. 2014 (9 – 11 r)

4. turnus: 27.07. – 01.08. 2014 (12-14 r)
5. turnus: 03.08. – 08.08. 2014 (9 – 11 r)

6. turnus: 10.08. – 15.08. 2014 (12 - 14 r)
7. turnus: 17.08. – 22.08. 2014 (15 – 17 r)

8. turnus: 24.08. - 29.08. 2014 (12 - 14 r) ( 18 a viac)

23.8. 2014 dŽIJEMsí zaBÁRKA – veselica s poďakovaním animátorom slúžiacim počas letných stretnutí mládeže

Uverejnené: 25.12.2013Dnes je Utorok 25.februára 2020.
Dnes oslavuje meniny Frederik/Frederika
Zajtra oslavuje meniny Viktor

Najbližšie liturgie:
Torysky
Streda o 17:00 hod

Nižné Repaše
Utorok o 17:00 hod