Gréckokatolícka cirkev
farnosť Torysky
filiálka Nižné Repaše

Sv. Písma neprikazujú nič okrem lásky.
sv. Augustín


http://www.sviecka.forumzivota.sk/

hwww.lifenews.sk

Vyveska

www.kumran.sk

www.magnificat.sk

www.forumzivota.sk

spz.pavolmaria.org

www.cbreurope.sk

www.instituteofleoxiii.org


Anglikánska cirkev upravila krstné obrady, odstránila hriech a diabla

Londýn 10. januára (RV) Anglikánska cirkev odstránila hriech a diabla z krstných obradov. Canterburský arcibiskup Justin Weby potvrdil nový rituál, ktorý predstavuje alternatívnu verziu krstných obradov a už teraz je uplatňovaný vo viac než tisícke anglikánskych farností.

Rodičia a krstní rodičia sa podľa neho už nemusia zriekať hriechu ani ducha zla. V novej formule sa hovorí len obecne o zrieknutí zla vo všetkých jeho podobách. Podľa autorov obradu je nová formulácia zrozumiteľnejšia a lepšie zodpovedná duchu doby.

V anglikánskom spoločenstve však nechýbajú kritické hlasy. Podľa biskupa Michaela Nazira- Aliho cirkev banalizuje svoje učenie v snahe vytvárať domácku atmosféru a nikoho neuraziť. Krst sa redukuje na privítanie v spoločenstve cirkvi a nie je už nijako zakorenený v Božích prísľuboch. Iný člen generálnej synody naznačuje, že zmena rituálu je dôsledkom faktu, že väčšina anglikánov už neverí v existenciu pekla, hriechu či pokánia. Aby sme došli do neba, stačí si založiť ruky a usmievať sa. To však Ježiš neučil, hovorí anglikánsky biskup v Daily Mail.
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20140110022

Uverejnené: 10.01.2014
Autor: TK KBSDnes je Utorok 25.februára 2020.
Dnes oslavuje meniny Frederik/Frederika
Zajtra oslavuje meniny Viktor

Najbližšie liturgie:
Torysky
Streda o 17:00 hod

Nižné Repaše
Utorok o 17:00 hod