Gréckokatolícka cirkev
farnosť Torysky
filiálka Nižné Repaše

Ak sa ako apoštol nemôžeš niekde dostať svojimi skutkami, určite sa tam dostaneš modlitbou, pokorou a dôverou v Boha.
sv. Vincent Pallotti


http://www.sviecka.forumzivota.sk/

hwww.lifenews.sk

Vyveska

www.kumran.sk

www.magnificat.sk

www.forumzivota.sk

spz.pavolmaria.org

www.cbreurope.sk

www.instituteofleoxiii.org


Prefekt Kongregácie pre východné cirkvi začína návštevu Libanonu

Vatikán/Libanon 10. januára (RV) Štát Libanon je cieľom návštevy kardinála Leonarda Sandriho, prefekt Kongregácie pre východné cirkvi ju začína práve dnes. Hlavným dôvodom návštevy je podľa komuniké kongregácie biskupská vysviacka nového apoštolského vikára Aleppa (Sýria) Mons. Georga Aboua Khazena OFM. Slávnosť sa bude sa konať v sobotu 11. januára o 15.00 h v kostole svätého Ľudovíta v Bejrúte. Spolusvätiteľmi budú biskupi Mons. Giuseppe Nazzarro OFM, emeritný apoštolský vikár Aleppa a arcibiskup Paul Dahdah OCD, apoštolský vikár v Bejrúte.

Na vysviacke sa zúčastnia aj pápežskí zástupcovia v Libanone a Sýrii, arcibiskup Giordano Caccia a arcibiskup Mario Zenari, desať ďalších biskupov a kustód Svätej zeme P. Pierbattista Pizzaballa. Prítomnosť prefekta Kongregácie pre východné cirkvi bude vyjadrením blízkosti novému biskupovi Georgovi Khazenovi, a tiež prejavom podpory Svätej stolice voči kresťanskej komunite, ktorá je tak ťažko skúšaná sýrskym konfliktom.

V nedeľu 12 januára v dopoludňajších hodinách bude kardinál Sandri predsedať eucharistii v centre otcov redemptoristov v Zahle, v údolí Bekaa. Odtiaľ bude pokračovať do tábora sýrskych utečencov v Marjayoune, ktorý spravuje asociácia AVSI, aby tam odovzdal príspevok na aktivity v prospech utečencov. Na spiatočnej ceste na nunciatúru sa v nedeľu popoludní kardinál Sandri zastaví v mariánskej svätyni Sayid Al-Mantar, Panny Márie očakávania, v Maghdouché. Obnoví tam akt zverenia Libanonu, Sýrie a Blízkeho východu Matke Božej, Kráľovnej Pokoja.

Program návštevy kardinála Sandriho v Libanone bude zakončený stretnutím s učiteľmi a študentmi maronitskej univerzity Antonianum v pondelok 13. januára v dopoludňajších hodinách.
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20140110031

Uverejnené: 10.01.2014
Autor: TK KBSDnes je Utorok 25.februára 2020.
Dnes oslavuje meniny Frederik/Frederika
Zajtra oslavuje meniny Viktor

Najbližšie liturgie:
Torysky
Streda o 17:00 hod

Nižné Repaše
Utorok o 17:00 hod