Gréckokatolícka cirkev
farnosť Torysky
filiálka Nižné Repaše

Veľká láska dokáže malé veci premieňať na veľké. Iba láska dáva našim skutkom hodnotu.
Sv. Faustína


hwww.lifenews.sk

Vyveska

www.kumran.sk

www.magnificat.sk

www.forumzivota.sk

spz.pavolmaria.org

www.cbreurope.sk

www.instituteofleoxiii.orgŠašová 19. augusta (TK KBS) V dňoch 15. až 16. augusta 2015 sa konala archieparchiálna odpustová slávnosť Zosnutia Presvätej Bohorodičky na najstaršom pútnickom mieste Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku v Šašovej (okres Bardejov).

::čítať ďalej::

Uverejnené: 19.08.2015
Autor: tkkbsSvätá zem 18. augusta (RV) Svätá zem bude po prvý raz v histórii dejiskom plenárneho stretnutia Rady biskupských konferencií Európy (CCEE). V dňoch od 11. do 16. septembra sa európski biskupi zídu na Hore Blahoslavenstiev v priestoroch kongresového centra Neokatechumenátnej cesty Domus Galileae.


 
::čítať ďalej::

Uverejnené: 19.08.2015
Autor: tkkbsVatikán/Turecko 17. augusta (RV) Aby katolíci a moslimovia spoločne pracovali na záchrane stvorenstva – toto prianie vyjadril kardinál Peter Turkson, predseda Pápežskej rady pre spravodlivosť a pokoj, v posolstve zaslanom na Islamské sympózium o klimatických zmenách.


 
::čítať ďalej::

Uverejnené: 19.08.2015
Autor: tkkbsNiger 20. januára (RV) V africkom Nigeri došlo minulý víkend k demonštráciám moslimov. Protestovali proti karikatúram vo francúzskom časopise Charlie Hebdo. Tlačové vyhlásenie tamojšej vlády potvrdzuje, že počas nepokojov bolo na rôznych miestach krajiny podpálených celkom 45 kostolov a bolo zabitých 10 ľudí.::čítať ďalej::

Uverejnené: 21.01.2015
Autor: Slovenská a Česká redakcia VatBratislava 20. januára (TK KBS) TV LUX odvysiela spot Aliancie za rodinu vytvorený na podporu referenda. Aliancia za rodinu oslovila TV LUX spolu s ďalšími médiami ohľadom možnosti vysielania svojho spotu.


::čítať ďalej::

Uverejnené: 21.01.2015
Autor: TK KBSDnes je Utorok 26.septembra 2017.
Dnes oslavuje meniny Edita
Zajtra oslavuje meniny Cyprián

Najbližšie liturgie:
Torysky
Streda o 8:00 hod

Nižné Repaše
Streda o 17:00 hod