Gréckokatolícka cirkev
farnosť Torysky
filiálka Nižné Repaše

Ježišu, prosím ťa len o pokoj a lásku, nekonečnú lásku, ktorá nepozná iné hranice ako teba.
Sv.Terezka z Lisieux


hwww.lifenews.sk

Vyveska

www.kumran.sk

www.magnificat.sk

www.forumzivota.sk

spz.pavolmaria.org

www.cbreurope.sk

www.instituteofleoxiii.orgBratislava 3. októbra (TK KBS) Vyše 33 000 ľudí prilákal do hlavného mesta víkend blahorečenia slovenského saleziána kňaza Titusa Zemana. Z toho 25 000 prišlo na hlavnú sobotnú slávnosť spojenú s úkonom blahorečenia, pričom medzi nimi bolo približne 500 kňazov, dvaja kardináli a desiatky biskupov zo Slovenska i zahraničia. Pápeža Františka zastúpil legát kardinál Angelo Amato, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých. V službe bolo počas troch dní 180 dobrovoľníkov, 156 policajtov, 50 pracovníkov súkromnej bezpečnostnej služby a 20 zdravotníkov vrátane lekárov a záchranárov. Na podujatie sa akreditovalo 48 novinárov. Nechýbali médiá z Čiech, a o udalosti informovali aj médiá v Poľsku, Maďarsku, Rakúsku i v Taliansku. Organizátori postavili na hlavnom programe 29 ton vážiace pódium a 900 metrov bezpečnostných zábran a koridorov. Televízny a bezpečnostný záznam robilo 7 bezpečnostných a 14 televíznych kamier.
::čítať ďalej::

Uverejnené: 04.10.2017
Autor: TK KBSBratislava/Prešov 4. septembra (RV) Predseda Pápežskej rady na podporu jednoty kresťanov kardinál Kurt Koch v utorok ukončil trojdňovú návštevu Slovenska. Stretol sa počas nej s podporovateľmi ekumenizmu a predstaviteľmi náboženského a politického života. Po Bratislave navštívil Prešovskú archieparchiu. Vzácnu návštevu z Ríma tam prijal a sprevádzal gréckokatolícky prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ.
::čítať ďalej::

Uverejnené: 04.10.2017
Autor: TK KBSBratislava 3. októbra (TK KBS) V príprave Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove vznikne deväť nových autorských piesní. Ide o jednu z noviniek špeciálnej duchovnej prípravy Odvážny rok, ktorá začala cez víkend. Za prvou z nich stojí známa slovenská speváčka Sima Martausová. Pieseň dostala názov “Baránok”. Hudbu s textom pripravila samotná hudobníčka, nahrávku a slová skladby zverejnil dnes tím, ktorý chystá P18, na webovej stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk (v časti Odvážny rok). Novinka po prvýkrát zaznie vovysielaní katolíckej televízie LUX. K Sime sa postupne pridajú ďalší najznámejší slovenskí gospeloví interpreti - Dominika Gurbaľová, Eva Hrešková, Heartbeat, Poetica Musica, F6, FireFly, Lámačské chvály a ESPÉ.
::čítať ďalej::

Uverejnené: 04.10.2017
Autor: TK KBSŠašová 19. augusta (TK KBS) V dňoch 15. až 16. augusta 2015 sa konala archieparchiálna odpustová slávnosť Zosnutia Presvätej Bohorodičky na najstaršom pútnickom mieste Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku v Šašovej (okres Bardejov).

::čítať ďalej::

Uverejnené: 19.08.2015
Autor: tkkbsSvätá zem 18. augusta (RV) Svätá zem bude po prvý raz v histórii dejiskom plenárneho stretnutia Rady biskupských konferencií Európy (CCEE). V dňoch od 11. do 16. septembra sa európski biskupi zídu na Hore Blahoslavenstiev v priestoroch kongresového centra Neokatechumenátnej cesty Domus Galileae.


 
::čítať ďalej::

Uverejnené: 19.08.2015
Autor: tkkbsDnes je Nedela 21.januára 2018.
Dnes oslavuje meniny Vincent
Zajtra oslavuje meniny Zora

Najbližšie liturgie:
Torysky
Nedeľa o 10:30 hod